محل تبلیغات شما

زله اخیر آذربایجان رو به همه ایرانی های آزاده تسلیت می گم، کسانی که علیرغم تلاش ناجوانمردانه برای بایکوت خبری این موضوع که به بحث های جدایی طلبانه دامن می زنه، پشت هموطنان آذری ایستادند و خبر رسانی کردند، کمک جمع کردند، خون اهدا کردند و خلاصه نشان دادند که حساب مردم از دولت جداست.

دیشب سایت صلیب سرخ رو زیر و رو کردم تا لینکی برای کمک به زله زدگان ایرانی پیدا کنم، پیدا نکردم. امروز یک زنگ زدم و گفتند که برای زله ایران Appeal  ندارند برای اینکه باید از سمت ایران (هلال احمر) درخواست کمک بشه و تا حالا نشده. زنگ زدم به هلال احمر ایران و پاسخی که شنیدم این بود که به دلیل گستردگی کم این زله ما نیازی به کمک خارجی اعلام نکردیم و همچنین مشکلی که برای انتقال پول به ایران به دلیل تحریم ها وجود داره در مورد صلیب سرخ/هلال احمر نیز هست. واقعا نمی تونم این رو درک کنم که نیاز به کمک نیست یعنی چه! فرض کنیم اگر 2000 خانه ویران شده باشه و برای بازسازی هر خانه 10 میلیون تومان لازم باشه، بیست میلیارد تومان برای بازسازی لازم داریم، آیا هلال احمر چنین رقمی دستش داره و علاوه بر نیازهای اولیه زندگی مثل واکسن و دارو و غذا این نیازها رو هم برآورده می تونه بکنه؟ چرا این امکان به خارج نشین ها داده نمی شه که به هموطنانشون کمک کنند؟ چه تی پشت پرده در حال انجام است. 

یک نکته اینکه در استرالیا اگر بیشتر از دو دلار کمک به خیریه انجام دهید می توانید مالیات آن را موقع برگشت مالیاتی پس بگیرید. مثلا اگر من صد دلار کمک کنم 38.5 دلار از مالیاتی که پرداخت کرده ام رو در پایان سال مالی می تونم پس بگیرم. این البته یک شرط داره و اون هم اینه که کمک رو به جاهایی که توی لیست خیریه های مورد تایید هست اهدا کنم. بنابراین اگرچه افراد مختلف روش هایی برای کمک پیدا کرده اند این کمک می تونست حدود چهل درصد بالاتر باشد اگر از طریق جایی مثل صلیب سرخ انجام می شد.

در این خصوص ببینید:

طرح جمع آوری کمک های نقدی از استرالیا توسط Moneymex

مصاحبه مسیح علی نژاد با نماینده اهر و هریس - کمک های مردمی در هلال احمر خراب می شود

کیهان یکشنبه 22 مرداد - خبری از زله آذربایجان نیست

کیهان دوشنبه 23 مرداد - مثل اینکه اجازه اش صادر شده یک اشاره ای انجام بشه

رادیو کوچه - علت بایکوت خبر زله توسط رسانه های حکومتی

انتخاب - ایران اجازه ورود کاروان امدادرسانی ترکیه به مناطق زله زده را نداده است

عصیان - برای کمک به زله زدگان شمال غرب ایران چه کنیم؟

در قرنطینه بیمارستان چه می گذرد و از بیماران کروناویروس چگونه مراقبت می شود؟

واکنش های مردم وقتی می فهمند شما کرونایی شده اید چیست؟

پاسخ به سوالات متداول در خصوص کروناویروس در استرالیا

زله ,رو ,های ,هلال ,احمر ,انجام ,هلال احمر ,کمک های ,که به ,صلیب سرخ ,برای کمک

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شعر ها و ترانه ها/ رستم رسولي ♪ ♫...MURIS...♪ ♫